89,00 kn |
Iznimno se preporučuje kod kože sklone aknama i za masnu kožu. Ima blago adstrigentno djelovanje, no dobro prodire u kožu, zbog čega se primjenjuje u aromaterapiji. Izvrsno je kao dodatak u kremama, losionima, balzamima za usne, posebice za one namijenjenoj suhoj i preuranjeno ostarjeloj koži.
Dobiva se postupkom hladnog tiještenja sjemenki grožđa. Ulje je bogato vitaminima, mineralima, linolnom kiselinom i drugim esencijalnim masnim kiselinama, koje osnažuju stanice kože i pomažu u njezinoj hidrataciji. Sadrži veliku količinu vitamina F. Na koži ostavlja predivni satenski osjećaj. Iznimno se preporučuje kod kože sklone aknama i za masnu kožu. Ima blago adstrigentno djelovanje, no dobro prodire u kožu, zbog čega se primjenjuje u aromaterapiji. Izvrsno je kao dodatak u kremama, losionima, balzamima za usne, posebice za one namijenjenoj suhoj i preuranjeno ostarjeloj koži.
Ulje SJEMENKI GROŽĐA iznimno je fine teksture (koristi se i za podmazivanje mehanizma satova!), bto je linolnom masnom kiselinom i drugim esencijalnim masnim kiselinama koje jačaju stanice tkiva i pomažu zadržavanju vlage u koži, te vitamin E i visok udio tokotrienola (snažnijeg antioksidansa od tokoferola). Ulje se brzo upija, nije komedogeno, a kožu ostavlja satenski mekom bez masnog traga. Odlično je za njegu svih tipova kože, a posebno za osjetljivu i dehidriranu masnu kožu. Za njegu masne kože uglavnom se kombinira s voskom jojobe i uljem lješnjaka.
Mirisom podsjeća na vino ili vinski ocat, pa je izvrstan dodatak jelima i salatama, a u kozmetici ne laska profinjenijim nosevima.
Dr.sc. Stribor Marković, mr. pharm., fitoaromaterapeut